В уманської майстрині навіть солом’яні дзвіночки “співають”
В обласному художньому музеї зараз розкошує вся неповторна у розмаїтті народних талантів Черкащина. Тут щойно відкрита друга обласна виставка творів майстрів, які працюють у техніці кераміки, вишивки, соломо- і лозоплетіння.
Близько 180 експонатів (без урахування писанок) виконані претендентами у члени Національної спілки майстрів народного мистецтва України. Пошуки унікальних людей, які гідно продовжують традиції неповторного мистецтва, є одним із напрямків діяльності обласного осередку Національної спілки майстрів народного мистецтва України, очолюваного Ольгою Мартиновою, заслуженим майстром народної творчості України, депутатом обласної ради.
Саме за ініціативи Ольги Михайлівни рік тому відбулася перша виставка робіт народних майстрів. Її конкретним підсумком стало те, що Віктора Співака з Черкас та Івана Сердюка з Умані прийняли до лав Спілки, а троє учасників стали кандидатами у члени Національної спілки народних майстрів. Ще п’ятьох черкащан було атестовано на майстрів народного мистецтва.
Автори, представлені на нинішній виставці, живуть у різних куточках області. У кожного з них був свій шлях до саме народного мистецтва і власні пошуки неповторного почерку. При вході на виставку вас зустріне величний дідух від уманчанки Ніли Салаутіної. Майстриня ще з дитинства, яке проходило в селі Полянецьке, захопилася плетінням із соломи. Вміє з неї робити будь-що. На виставку Ніла Салаутіна привезла цілу низку традиційних святкових атрибутів. Тут і маска кози, зовсім не страшний павук, різдвяна зірка, прикрашена дзвіночками, які хоч теж із соломи, але, здається, ось-ось задзвенять: на свята чого лишень не буває…
Ганна ШКВАР
Середа, 18 січня 2012
http://www.kray.ck.ua/index.php?option=com_content&view=article&id=1692:2012-01-18-12-34-43&catid=9:suspilstvo&Itemid=54
"Черкаський Край"
Recent comments