На засіданні комісії з питань праці та соціального захисту в Умані

Новости города

Днями в місті Умань під головуванням депутата обласної ради Наталії Горбенко відбулося виїзне засідання постійної комісії обласної ради з питань праці та соціального захисту населення. Окрім членів комісії, в роботі взяли участь представники відповідних структурних підрозділів облдержадміністрації та громадських організацій. Оскільки напрямок діяльності постійної комісії з питань праці та соціального захисту населення особливо тісно пов'язаний із роботою Головного управління праці та соціального захисту населення, то про хід виконання більшості питань інформував його начальник Василь Лелека.

Зокрема, у ході розгляду питання щодо зайнятості населення Василь Лелека повідомив, що в 2010 році послугами служби зайнятості скористалося 79,5 тис. осіб, що майже на 10 тис. осіб менше, ніж у 2009 році. Працевлаштовано 31 тис. 387 незайнятих громадян, у т. ч. за рахунок дотації роботодавцям – 2085 осіб. Альтернативою постійній зайнятості населення стали оплачувані громадські роботи, до яких було залучено 20,2 тис. безробітних. Загалом протягом минулого року в області створено 25,6 тис. робочих місць: 87% – у бізнесі, і лише 13% – у галузях економіки. На новостворені робочі місця прийнято 3555 осіб, також через службу зайнятості першим робочим місцем забезпечено 101 випускника.

За словами директора обласного центру зайнятості, члена постійної комісії Володимира Вовченка, вирішення проблеми безробіття населення не варто повністю покладати на центри зайнятості, оскільки вони не створюють робочих місць. Активніше долучати до цієї справи, на його думку, варто окремі державні структури та, звісно ж, роботодавців.

– Такі альтернативні методи як громадські роботи – це тимчасовий варіант, – сказав Володимир Вовченко. – Лише повноцінне робоче місце дозволить громадянину отримати фінансову незалежність. Тому однією із складових вирішення проблеми безробіття є розвиток виробництва на Черкащині.

У свою чергу голова постійної комісії з питань праці та соціального захисту населення Наталія Горбенко висловила зауваження стосовно відсутності нової обласної програми зайнятості населення, адже дія старої закінчилася ще в 2009 році і висловила пропозицію стосовно створення відповідної програми на 2011-2012 роки та включення її окремим пунктом до Програми соціально-економічного розвитку Черкаської області.

Присутні на засіданні розглянули хід виконання регіональної програми поліпшення стану безпеки, гігієни праці та виробничого середовища на 2008-2012 роки, де найбільшою проблемою є фінансування, адже у деяких місцевих бюджетах не передбачені кошти на її реалізацію.

Загалом, впродовж 2010 року в області на виробництві було травмовано 178 осіб, у т.ч. із смертельним наслідком – 11 осіб. Порівняно з попереднім роком виробничий травматизм зменшився на 15 осіб.

Дискусійним виявилося питання про виконання обласної програми «Безбар'єрна Черкащина». Нагадаємо, що на цю тему в березні, з ініціативи Наталії Горбенко, було проведено круглий стіл, де учасники в один голос заявляли про низьку ефективність її виконання – відсутність пандусів, недотриманням технічних вимог їхнього будівництва, недієвість комітетів доступності тощо.

Станом на 1 квітня 2011 року доступність маломобільних груп населення забезпечена до приміщень органів влади на 86% із 174 об’єктів, органів місцевого самоврядування – 72 % із 584 об’єктів, установ соціального захисту – 100% з 84 об’єктів.

Крім того, заступник начальника управління містобудування та архітектури облдержадміністрації Сергій Болотов підтвердив той факт, що не всі пандуси відповідають технічним вимогам.

Заступник керуючого обласним відділенням Фонду України соціального захисту інвалідів Олександр Красноштан запропонував залучати до контролю за виконанням програми прокуратуру області.

Під час розгляду питання щодо виконання програми «Турбота», члени постійної комісії підкреслили, що вона має стати ще більш дієвою та комплексною.

У 27 територіальних центрах, що діють у всіх містах та районах області, виявлено і взято на облік понад 64 тис. осіб, які потребують соціального обслуговування. І хоча дійсно зроблено дуже багато щодо надання різноманітної допомоги, соціального забезпечення, санаторно-курортного оздоровлення тощо, все ж цього недостатньо для вирішення проблеми.

На переконання голови обласної організації ветеранів Володимира Веретільника, для виконання програми варто шукати додаткові місцеві кошти та залучати спонсорів.

В свою чергу Наталія Горбенко акцентувала увагу присутніх на необхідності безкоштовного перевезення інвалідів. З цього приводу начальник управління праці та соціального захисту населення Уманського міськвиконкому, голова постійної комісії обласної ради з питань житлово-комунального господарства та паливно-енергетичного комплексу Галина Кучер поділилася досвідом, що запровадили в Умані. Так, до послуг ветеранів та інвалідів існує спеціально переобладнаний транспортний засіб, який можна замовити в будь-який час.

У ході виїзного засідання члени комісії та інші учасники заслухали звернення голови Черкаської обласної громадської християнської соціально-просвітницької організації «Життя з надією» Галини Чініної про надання приміщення для виконання комплексних соціальних послуг на базі дитячого санаторію «Зміна». Нині в приміщенні санаторію використовується лише половина займаних площ, тому використання порожніх кімнат під відповідний центр, на думку членів комісії, абсолютно доречне.

Окрім згаданого на виїзному засіданні постійної комісії обласної з питань праці та соціального захисту населення було розглянуто також ряд інших важливих питань.

Черкаська обласна рада

http://www.oblrada.ck.ua/