На Черкащині немає жодного «здорового» району

Черкащина входить до десятка областей з найбільшою кількістю інфікованих — 1849 мешканців області мають ВІЛ-позитивний статус. На Черкащині зареєстровано 8 хворих на СНІД дітей до 16 років. Найбільше ВІЛ розповсюджений у Черкасах (близько 1000 хворих), Умані, Каневі, Звенигородці, Ватутіному, Тальнівському та Канівському районах. Загалом в області немає жодного «здорового» району.
Ці шокуючі факти на засіданні Черкаського прес-клубу ринкових реформ повідомила головний лікар Черкаського обласного центру профілактики та боротьби зі СНІДом Ольга Вакулюк. За її словами, наразі інфікованим є кожен сотий українець. Головну причину такого стрімкого поширення ВІЛ-інфекції Ольга Вакулюк вбачає у необізнаності суспільства щодо ВІЛ/СНІД, адже у 37,3% зареєстрованих випадків передача інфекції відбувалась статевим шляхом, у 45% — ін’єкційним та у 13% — від матері до дитини. Торік було зареєстровано 257 нових ВІЛ-інфікованих, 46 хворих на СНІД, а 43 людини померли від цієї хвороби (загальна кількість жертв СНІДу на Черкащині — 79). Зараз в області триває відбір ВІЛ-інфікованих, які потребують антиретровірусної терапії, що необхід-на на певних стадіях хвороби для подовження життя хворого та покращення його стану. Сьогодні таку терапію отримують 11 черкащан, троє з яких — діти. Лікування надзвичайно дороге, але необхідні препарати — як гуманітарну допомогу — Україна отримує від Міжнародного Альянсу з ВІЛ/СНІД в Україні. Проблема, за словами Ольги Вакулюк, полягає у виявленні всіх інфікованих, проведенні досліджень стану їх імунітету, які в Україні можливо зробити лише в кількох лікувальних закладах, а також лікуванні ВІЛ-інфікованих від побічних інфекцій, чого вимагає застосування антиретровірусної терапії.
За інформацією голови Черкаського обласного відділення Всеукраїнської благодійної організації «Всеукраїнська мережа людей, що живуть з ВІЛ» Олени Стрижак, проблема влаштування дитини до дитячого садочка є однією з найвагоміших у житті родин, які зазнали цього лиха, і стоїть майже на рівні з дискримінацією та постійним страхом можливості поширення інформації про ВІЛ-позитивний статус серед оточення. Олена Стрижак розповіла про результати анкетування, проведеного серед 50 завідувачок черкаських дитсадків, 49 з яких категорично відкинули саму думку про можливість перебування у загальному дитсадку ВІЛ-позитивної дитини. Незафобії-зованою виявилась лише одна із завідувачок, дитсадок якої відвідують відразу двоє таких дітей і яка визнає за ВІЛ-позитивними дітьми такі ж права, які має решта членів суспільства.
Олена Стрижак розповіла, що 1 червня на Черкащині з’явиться перший Центр денного перебування для дітей і родин, яких торкнулася проблема ВІЛ/СНІД. Ініціаторами відкриття своєрідного дитсадочка стало Черкаське обласне відділення Всеукраїнської благодійної організації «Всеукраїнська мережа людей, що живуть з ВІЛ». У Центрі денного перебування ВІЛ-позитивним дітям організовуватимуть заняття та дозвілля, а їхнім родинам — психологічну підтримку і допомогу. Наразі організація проводить «домашній» соціальний патронаж ВІЛ-позитивних дітей, допомагає у проходженні медичних тестів, надає допомогу родинам з ВІЛ-позитивними дітьми — як матеріальну (у вигляді засобів догляду за дітьми, вітамінів та продуктових наборів), так і психологічну (групи взаємодопомоги для найближчого оточення). Сьогодні під патронажем перебувають 22 черкаські родини, а загалом кожен, хто звертається до ЧОВ ВБО «Всеукраїнська мережа людей, що живуть з ВІЛ», може розраховувати на консультацію юриста, психолога, консультацію за принципом «рівний — рівному».
Благодарим газету "Антенна" за информацию
Новость от Шурика
20.05.05