Матчі у снігу

Спорт

Дощ, який опівдні минулої неділі змінився снігом, завдав чималого клопоту організаторам і учасникам спортивних змагань, передусім футбольних матчів.

Арбітр останньої у першому колі гри між командами "Дніпро" й "Олександрія" пан Шандор так і не дозволив проводити матч на Центральному черкаському стадіоні, мотивуючи це непідготовленістю поля. Але хто ж міг знати, що по обіді (а зустріч мала відбутися о другій пополудні) замість дощу піде сніг. Хоча у Києві на більш засніженому полі стадіону "Динамо" ім. В. Лобановського столичне "Динамо" та донецький "Шахтар" таки зіграли. Можливо, там керувалися радянським принципом — матч відбудеться за будь-якої погоди.

У Шполі цього дня на засніженому стадіоні виборювали право 2008 року грати у першій обласній лізі "Авангард" (Монастирище) та "Зеніт" (Канів). За словами голови обласної федерації футболу Володимира Фощія, господарі матчу виклалися, як кажуть, на всі "сто" і забезпечили гру всім необхідним (прибирання поля від снігу, присутність правоохоронців і медиків, гарячий чай для суддів та гравців, душ тощо). Більш досвідчений "Авангард" виграв цей нелегкий поєдинок із рахунком 3:1.

"Антенна"

"Авангард"

Авангард молодец!!!

Редактор и модератор сайта

ЗАХОВАЙЛО

В’ячеслав ЗАХОВАЙЛО: Рішення бюро ПФЛ щодо черка-ського "Дніпра" невмотивоване.

У своєму коментарі офіційному сайту ФК „Дніпро” генеральний менеджер черкаського клубу В’ячеслав Заховайло заявив, що таке рішення є нелогічне і невмотивоване, а також звернув увагу на те, що в аналогічних, на його думку, ситуаціях бюро ПФЛ приймало різні рішення. Кореспондент „Українського футболу” звернувся за коментарем безпосередньо до одного з керівників черкаського клубу.

— В’ячеславе Валерійовичу, приймаючи рішення щодо матчу першості другої ліги „Арсенал” (Біла Церква), бюро ПФЛ взяло до уваги ту обставину, що місцевий клуб зробив усе можливе, аби підготувати поле до зустрічі. А щодо ситуації з вашим клубом, рішення базувалося на тому, що ФК „Дніпро” не доклало максимуму зусиль для підготовки поля до матчу. Яка ваша позиція щодо даного питання?

— Для того, щоб мати правильну точку зору, потрібно знати усю хронологію подій. Справа в тому, що в день матчу о дев’ятій годині ранку в Черкасах взагалі не було снігу. Всю ніч йшла злива. У працівників стадіону не було навіть можливості розмітити поле, оскільки розмітку змивало. Потім злива закінчилася, почався шквальний вітер і справжній снігопад. Такої сили, що не було нічого видно навіть на три метри. Снігопад продовжувався з пів на десяту до дванадцятої години, практично все поле було заметене. Близько дванадцятої години працівники стадіону змогли розчистити майже всю розмітку. Вона була нанесена чітко, як і має бути, згідно з нормами регламенту. Але прибрати весь сніг за такий короткий час було неможливо. Футбольний клуб докладав для цього максимум зусиль. Поперше, треба врахувати, що це була неділя. Ми звернулися за допомогою в МНС — у нас є відповідний документ. Ми його везли на бюро ПФЛ. Документ засвідчує, що МНС взяло до відома наше звернення й відреагувало на нього. Нас проінформували, що по всій території черкаської області було введено надзвичайний стан. У зв’язку з налипанням мокрого снігу почали падати дерева, обривалися проводи, й підрозділи МНС не в змозі були швидко відреагувати на наше прохання. По-друге, на території Черкас немає жодної військової частини, куди ми б змогли звернутися за допомогою. Є лише університет пожежників, який нам постійно допомагає у вирішенні таких питань. Але саме через те, що був вихідний день, студентів-курсантів зібрати на території було неможливо. Ми були готові надати автобус в будь-яке місце, де могли б взяти робочу силу. Але за такий короткий проміжок часу це зробити нереально. Якби снігопад розпочався вночі або за день до цього, то поле, звичайно, було б прибране на сто відсотків. Далі події розгорталися так: головний арбітр матчу Андрій Шандор сказав, що команди повинні готуватися до гри. У цей час працівники стадіону ще розчищали поля. Штрафні майданчики були розчищені раніше, оскільки, коли лише почався снігопад, ми встигли покласти клейонки. На тих ділянках ми прибрали сніг без проблем. Що ж до снігу на футбольному полі, то його покрив сягав приблизно трьохчотирьох сантиметрів. Це був водяний шар, оскільки всю ніч йшла злива й мокрий сніг. Кожна лопата з цим снігом важила по десять кілограмів. Техніка виїхати на поле просто не могла.

Перед матчем на стадіоні був присутній президент ПФК «Олександрія» Микола Лавренко, ми з ним попросили арбітра, щоб матч відбувся. На що головний арбітр відповів, що проведе тестування поля. Взяв м‘яч, підкинув його, і той не відскочив на потрібну висоту. Я сказав, що матч на такому полі провести неможливо. Після цього ми піднялися в кімнату арбітра, за його запрошенням, і в нашій присутності був заповнений протокол щодо цієї гри, де було чітко виписано: «Матч неможливо провести, у зв‘язку з метеорологічними умовами в місті Черкаси». На цьому ми й роз‘їхалися.

Після цього в наступному номері вашої газети я прочитав його коментар, що найвірогіднішим рішенням питання може бути зарахування «Дніпру» технічної поразки. Я відразу відреагував і зателефонував Валерію Захаровичу Баглаю. Я повідомив, що приїду на засідання бюро, водночас застерігши, що можу (знову ж таки, через погодні умови) не встигнути на початок засідання. З собою я віз усі документи, в тому числі й довідки про метеорологічні умови та від відомства МНС. Як виявилося, наше питання розглянули, навіть не дочекавшись представника клубу.

— На відеоматеріалах, наданих на бюро, чітко видно, що на полі працює лише п‘ять-шість чоловік…

— Матч повинен відбутися де-факто, незважаючи на те, скільки працює людей — десять чи сто. Матч повинен пройти в нормальних умовах. Що з того, що на полі працювало б двісті осіб? Ми ж бачили матч «Динамо» — «Шахтар». Якщо навіть порівняти ці два матчі, то в Черкасах були створені просто ідеальні умови для проведення гри. Але, вибачте, в Києві грали гранди, цього матчу чекала уся країна. Там чомусь арбітр вирішив проводити матч. Я не хочу кинути тінь на арбітра (це його позиція), але, подивіться, в усій країні цього дня був надзвичайний стан, увесь тур пройшов у непростих умовах — в Охтирці, Харкові, «Ворскла» взагалі не змогла доїхати… Давайте проведемо аналогію з матчем другої ліги «Арсенал» Б — «Карпати-2». Там взяли до уваги, що на полі працювали майже 60 чоловік. Але чи матч відбувся? Ні. Навіть якби там працювало й сто чоловік. Я впевнений, якби на нашому полі працювало сто осіб, то упродовж одного часу привести газон в нормальний стан ми не змогли б. Навіть якби ми очистили весь сніг, м‘яч все одно не підстрибував, оскільки весь газон знаходився під шаром води. І він не буде відстрибувати в нашій країні й за наших кліматичних умов до травня. Бюро ПФЛ приймало рішення непослідовно — в одному випадку грати, в іншому — перенести, в третьому — технічна поразка. До нас же застосували саме останній спосіб. Чому ми без спортивної боротьби повинні віддавати три турнірні очки? — На своєму офіційному сайті «Дніпро» звернувся до «Олександрії» із закликом проявити солідарність й дати згоду на перегравання матчу. Чи відома реакція з боку олександрійського клубу? — Мені вдалося зв‘язатися з президентом клубу Миколою Лавренком. Він сказав, що взагалі нічого не знав про рішення бюро і що йому потрібно кілька днів на те, щоб розібратися в цьому питанні. Ми не чекали відповіді й написали відкритий лист через сайт. Одна справа — погодні умови і рішення бюро, інша — fair play. Ми ж граємо у футбол для глядачів, а не для ПФЛ. Я висловив позицію нашого клубу відносно того, що ми оплатимо приїзд команди й уболівальників «Олександрії» в Черкаси. Всі затрати команди гостей сплатимо.

http://www.fc-dnipro.ck.ua/

Олексій КОМАРОВСЬКИЙ "Український футбол".